איך לארגן את המחסן הביתי בצורה נכונה?

המחסן שלכם לא חייב להיות חלל מבולגן עם דלת שבקושי נסגרת בגלל העומס. ארגון המחסן בצורה נכונה יביאו לכך שיהיה לכם מחסן חלומות, שבו הכל נגיש, מאורגן ואפילו נקי. ככה עושים את זה נכון.

שתף:

כמה זמן ייקח לכם למצוא במחסן את מזרון הקמפינג, או מזוודת הטרולי? וכמה זמן את תעודות סיום הלימודים? המחסן עלול להפוך לחור שחור – חלל שבו נכנסים דברים בלי סדר ולעולם לא תמצאו אותם שוב. כיום, אנחנו נוטים לקנות המון, ולאחסן המון, אבל מהר מאד מגלים שחלל האחסון נגמר ודלת המחסן בקושי נסגרת. קבלו 5 טיפים שיהפכו את המחסן שלכם למחסן החלומות, מאורגן נכון ושימושי:

שימו על המדף רק מה שאתם צריכים

ממש כמו ב"סוד הקסם היפני", אם מדובר בחפץ שלא תצטרכו לעולם, אל תאחסנו אותו. פשוט היפרדו ממנו לשלום. השטח במחסן שלכם מוגבל – השתמשו בו בחוכמה והכניסו לשם רק דברים שאתם באמת צריכים. זה נשמע כמו כלל פשוט, אבל למעשה זה דורש מיון איכותי של מה נכנס למחסן, מה נשאר בארונות הבית ומה הולך למחזור או לאשפה.

תכננו מראש את החלל

הקצו אזורים נפרדים לנושאים שונים כמו "בגדים", "זכרונות" או "מחנאות וקמפינג". כך תוכלו למצוא בקלות משהו כשאתם מחפשים. בנוסף, קחו בחשבון נגישות. אל תשימו ציוד לגינון או כלי עבודה, למשל, במקום גבוה מידי, או עמוק מידי.  המדפים למחסן שבהם אתם משתמשים צריכים גם הם לנצל את החלל בצורה חכמה על ידי תכנון נכון שלהם בהתאם למידות המחסן.

השתמשו רק במדפים מתאימים

מדפי מתכת רחבים מספיק, עמידים וחזקים. מדפי מתכת עדיפים במקרה על זה על פני מדפי עץ משום שהם עמידים יותר ללחות, וניתן להתאים אותם בקלות לכל חלל. קחו בחשבון שמדפי מחסן צריכים לעמוד במשקלים כבדים – לכן פרגנו למחסן שלכם במדפים שיעשו את העבודה. אין דבר יותר מבאס מלאלץ לארגן את המחסן מחדש ולהחליף את כל המידוף בגלל שידה רעועה שקרסה.

כתבו על ארגזים וקופסאות מה הם מכילים

אם תעשו את זה, אתם כבר תודו לעצמכם בהמשך, כשתחפשו מסמך, או כלי עבודה כלשהו. ארגון נכון לוקח בחשבון את השימוש העתידי, וכשמדובר במחסן ביתי, כדאי לקחת בחשבון שאולי תחפשו משהו בעוד שנים רבות, כשכבר ממש לא תזכרו איפה הנחתם את מה שאתם מחפשים.

גם המחסן שלכם דורש תחזוקה

שמרו על המחסן שלכם מאבק ומלכלוך, כדי שלא תגלו בו חברים לא רצויים כמו עכברים ביום מן הימים. איך עושים את זה? שמים במחסן מראש מטאטא, חומרי ניקוי קלים ומטלית, ובכל פעם שנכנסים מרעננים אותו מעט. מאמץ של שתי דקות שישתלם לכם.

 

מתכננים מחסן וצריכים עזרה במידוף חכם?

מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ולתכנון נכון של מדפי מתכת איכותיים למחסן.