מדפי עץ או מדפי מתכת? כל מה שחשוב שתדעו

העץ הוא קלאסי ומאד אופנתי, אז למה בכל זאת משתמשים במדפי המתכת? כל הסיבות והיתרונות לפניכם.

שתף:

מתכננים מידוף למחסן, לחדר ארונות ביתי או מחסן קטן לחנות או לתעשייה? באיזה סוג מדפים הכי כדאי להשתמש? ההתלבטות בין מדפים "קלאסיים" מעץ, לבין מדפי מתכת, היא ההתלבטות שרבים מתלבטים בה. אנחנו כאן כדי לעשות סדר! סקרנו כאן מספר קריטריונים שבהם נשווה את מדפי העץ למדפי המתכת:

נשיאת עומסים

מבחינת השימוש, מדפי עץ, בעיקר מדפי אחסון, פחות מומלצים לשימוש. בשל יכולת נשיאת העומס הגבוהה של הפלדה עצמה, מדפי מתכת נוחים ובטוחים יותר לשימוש. קיימים מדפי פלדה מסוגים שונים המותאמים באופן ייעודי לנשיאת משקלים קלים יותר, או כבדים – לפי הצורך.

עלות המידוף

בתעשייה, זול יותר לייצר מדפי מתכת משום שהם מיוצרים בקבוצות, בעוד תהליכי העיבוד של מדפי העץ מורכבים יותר. בנוסף, מדפי העץ מצריכים צביעה – תהליך שמייקר את הייצור. לעומתם ייצור מדפי פלדה הוא מהיר, איכותי ובעלות נמוכה יחסית.

אורך חיים

אורך החיים של מדפי עץ הוא בדרך כלל חמש עד שש שנים, בעוד מדפי מתכת שמטופלים כראוי ניתנים לשימוש גם במשך עשרים שנה ויותר.

טיפול ותחזוקה

לאחר בניית מדפי העץ, לא ניתן לפרק אותם. העובדה הזו מורידה מאוד מהיעילות שלהם. בנוסף, הם מצריכים טיפול קפדני בלכה נגד לחות ונגד פגיעה מהשמש. לעומת זאת, מדפי מתכת הם מודולריים וניתנים לפירוק ולהרכבה בקלות, ללא צורך בעלות ייצור מחדש של המדף. התחזוקה שלהם קלה ונוחה והם עמידים ללחות ולקורוזיה.

 

מתכננים מחסן?

מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ולתכנון חכם של מידוף עמיד ואיכותי לחנויות, לסופרמרקטים, לתעשייה ולבית.